Petr Vařák

Obrázek uživatele Petr Vařák

Bio

Stručné bio
Pesimista v kombinaci s optimistou (to myslím vážně), pravidelný strávník čínských restaurací a vyznavač hesla: "Co neuděláš, to nepokazíš!"
Co na sebe dál práskl/a:

Narodil jsem se v listopadu 1993 ve Zlíně, kde taky dodnes žiju, i když pouze v jedné příměstské části. Pět let jsem vydržel chodit na základní školu, poté vyplynula na povrch má vyjímečná genialita a já odešel na gymnázium :D

Ve fantasy se nepohybuji dlouho, cca tři roky. Předtím jsem za vrcholná díla považoval Eragona a Harryho Pottera, z čehož mě vytrhnul Bohatýr Juraje Červenáka. Je tedy jasné, že ujíždím převážně na domací (potažmo slovenské) tvorbě, rád si ale přečtu i něco kvalitního ze zahraničí, především klasické a epické fantasy, knihy na motivy PC her, atd.

Nejen knihy konzumovat, ale něco málo k nim i napsat, jsem se začal pokoušet na Legii, kde mě najdete pod nickem Cooker. V srpnu 2009 mi v poště přistála zpráva od Martina Stručovského, že se mu líbí moje komentáře a jestli bych nechtěl psát pro Sarden. Chvíli jsem odporoval, ale Martinovi nedalo moc práce mě přemluvit. Další den mi vyšla recenze na Hořící přízraky a od té doby píšu pro Sarden pravidelně, pokud možno co nejčastěji.

Ne vždy jsou moje texty tak dobré, jak bych chtěl, občas mě potká nějaký zkrat a já napíšu něco fakt hrozného, nicméně celkově jsem se svojí "prací" spokojený. Jaké to má výhody? Mohl bych říct, že mě to nějak vnitřně naplňuje a dává prostor k seberealizaci, ovšem ty recenzní výtisky jsou taky fajn :)

Historie

Členem již
4 roky 3 dny