PR+KOMIKS: Garfieldova show!

Vydáno: 26 07

Autor článku: Anonym

Garfield má rozměr navíc! Lenost kombinovaná se žravostí má své následky. Garfield je už třírozměrný! Ale naštěstí o nic méně zábavný.

Garfield se po dlouhé době vrátil zpátky na televizní obrazovky a tentokrát v novém kožichu. V roce 2008 se objevil nový televizní pořad Garfieldova show. Klasickou animaci nahradila 3D počítačová grafika a tak Garfield vstoupil do diváckých příbytků ještě kulatější než obvykle – a v podobě dvaapadesáti třináctiminutových dílů. I přes atypické počítačové zpracování byla televizní řada velmi úspěšná a chválená jak diváky, tak kritiky. Koneckonců, jedním ze základních scenáristů byl Mark Evanier, dlouholetý expert na komiksový humor a také slovutný spolupracovník Sergia Aragonese, se kterým stvořili kupříkladu slavnou parodii na Conana jménem Groo the Wanderer.

K nám se dostala Garfieldova show teprve nedávno, zato ve skvělém čase: v půl sedmé před Večerníčkem. ČT 1 ji vysílá od začátku prázdnin každý všední den. A k televiznímu seriálu Garfieldova show vznikla i podobně laděná komiksová série.

Na rozdíl od „klasického“ Garfielda, který rozesmává lidi bez rozdílu věku prostřednictvím krátkých tříobrázkových stripů, je Garfieldova show určená především mladším čtenářům. O humor tu není nouze, ale je více přizpůsobený dětem. A taky už nejde o stripy, ale o krátké příběhy, o rozsáhlejší Garfieldova dobrodružství. Tím se Garfieldova show víc blíží komiksům jako jsou třeba Kačer Donald nebo Čtyřlístek.

A jelikož má u nás Garfielda pod patronací nakladatelství Crew, dostalo na starost i Garfieldovu show, která bude, kvůli odlišení, vycházet ve speciální řadě určené dětem a nazvané prostě jen Hele! Redaktor Crwe, Jiří Pavlovský, k tomu říká: „Každý čtenář si na Garfieldovi najde své, ale s klasickým Garfieldem mají dětští čtenáři občas problém s tím, že je černobílý... a ne všechny vtipy jsou pro ně pochopitelné. Právě pro ně je Garfieldova show. Barevná, dobrodružná, chvílemi i napínavá a především legrační.“

V knize inspirované úspěšným televizním seriálem najdete hned několik delších dobrodružství. V nich se Garfield vypraví na lov ryb (v akváriu), vyšetřuje únos (plyšového medvídka), protrpí si děsivý obřad zvaný rodinné focení, málem ovládne svět a ještě učiní vzácný nález, který ho málem připraví o střechu nad hlavou. Pár obyčejných dnů v životě slavného oranžového kocoura, které ovšem hrozí otřást světem... nebo aspoň pulty českých knihkupectví!

Přidat komentář