PR+CON: Poslední info před začátkem festivalu FanCity

Vydáno: 26 10

Autor článku: Václav Pravda

Hlavním hostem největšího festival her a fantastiky je anglický herec Danny John-Jules, hrající Kocoura v kultovním seriálu Červený trpaslík. Kromě fotografování a podepisování fanouškům účastníci festivalu budou mít možnost si poslechnout tlumočenou besedu s hercem v pátek 28. 10. od 14 hodin. Cena půldenní vstupenky s místenkou na pořad je 650 Kč.

Festival FanCity, který proběhne 26. - 30. října 2011 v KC Novodvorská, Novodvorská 1013/151, Praha 4 – Lhotka, ale má i další lákadla. Kromě dalších herců (Georgina Leonidas, Tony Amendola, Rekha Sharma), režiséra Juraje Herze a dalších hostů připravují své pořady odborníci, redaktoři, spisovatelé a fanoušci.

„Padesáti přednáškami o počítačových a konzolových hrách se nemůže pochlubit snad žádná akce v ČR, kromě našich dalších dvou festivalů,“říká Václav Pravda, ředitel festivalu. „Přes tři desítky turnajů ve videohrách, hudebních a deskových a karetních hrách nabídnou zajímavé ceny. A celek doplní přes 200 dalších pořadů – přednášek, besed, soutěží, projekcí a workshopů na témata ze sci-fi, fantasy, hororu, anime a příbuzných žánrů.“

Kromě toho nabídne festival řadu speciálních pořadů, jako je například kostýmová soutěž Cosplay Light, která ve dvou kategoriích (Jednotlivci a Skupiny) vybere vítěze. Dalšími speciálními pořady jsou: divadlo Pán prstenů Hvězdné společenstvo, zábavný pořad UFOlněte se prosím, odborná analytická přednáška Star Wars a jejich dopad na dobovou kulturu, samotné zahájení festivalu s představením herců a koncertem smyčcového kvarteta, ale i další pořady. V sobotu 29. 10. proběhne Večer fantazie s hudebním vystoupením, tanečními vystoupeními, pantomimou, udělením ceny Aeronautilus Velmistrovi žánru, křty knih (např. Jinosvěty, Anita Blakeová - lovkyně upírů), vystoupení Petra Vydry (známý z pořadu Na stojáka).

Medailonek hlavního zahraničního hosta:

Danny John-Jules (na Fancity 28.10.)

*1960 v Londýně. Začínal jako tanečník a zpěvák, v 17 letech se poprvé objevil v pořadu SCUM. V 80. letech účinkoval v muzikálech (např: Starlight Express, ve slavném divadle Old Vic. Zpíval se skupinou Wham a s Davidem Bowiem (soundtrack k filmu LABYRINT). Svou životní roli získal po objevení Paulem Jacksonem v seriálu ČERVENÝ TRPASLÍK. Zahrál si zde památného fešáka Kocoura. Jules vydrží spolu s Craigem Charlesem jako jediný po celých 11 let u Trpaslíka ve své roli ve všech 52 dílech. Zahrál si upíra v BLADE 2, podílel se na několika menších projektech a bude pokračovat i v dalších 6 epizodách Červeného trpaslíka.

O festivalu

Festival FanCity pořádá občanské sdružení SFK Avalon, pořadatel série Festivalů fantazie. Součástí festivalu jsou hry všeho druhu a jejich výuka, prodej a turnaje o ceny, dále přednášky odborníků a fanoušků, besedy, fotografování a autogramiády s hosty, soutěže o ceny, workshopy, projekce a speciální pořady. Zábava je určena všem věkovým skupinám cca od 8 let.

Výběr z programu:

Novinkový pořad v sérii FF:

 • Kocour o Červeném trpaslíkovi
  Festival fantazie "FF" + Danny John-Jules
  1027 B+P, N, E+I, 2h , Pátek 28.10 14:00h
  Představení zpěváka a herce Danny John-Jules a jeho postavy Kocoura v kultovním seriálu Červený trpaslík. Beseda s hercem o seriálu, natáčení, dalších hercích a herečkách, účasti na conech ve světě... Pořad je s místenkou.
   
 • 3 Stars Show
  Festival fantazie "FF" + T.Amendola, G.Leonidas, R.Sharma
  1026 B+P, N, E+I, 2h , Čtvrtek 27.10 14:00h
  Stručné představení tří hostů FanCity a beseda s nimi o seriálech a filmech, natáčení, dalších hercích a herečkách, účasti na conech ve světě... Pořad je s místenkou.
   
 • Beseda s legendárním režisérem Juraje Herzem
  Festival fantazie "FF" + Juraj Herz
  1025 B+P, N, 2h , Neděle 30.10 12:00h
  Host hororové linie Bloody Xmas vždy tíhl k hororové atmosféře, dokonce i v pohádkách (Deváté srdce, Přezůvky štěstí, Panna a netvor). Na poli hororu je u nás průkopníkem. Mrazivý hitchcockovský a slavný trezorový Spalovač mrtvol, Upír z feratu, Passage, T.M.A. Popovídá o tvorbě a vztahu k hororu.
   
 • Tory Foster Show
  Festival fantazie "FF" + Rekha Sharma
  1024 B+P, N, E+I, 2h , Čtvrtek 27.10 19:00h
  Představení herečky Rekha Sharma a jejích postav v seriálech, zejména Tory Foster v Battlestar Galactica. Ale dojde i na Smallville, V a další. Beseda s herečkou o seriálu, natáčení, dalších hercích a herečkách, účasti na conech ve světě... Pořad je s místenkou.
   
 • Master Bra´tac Show
  Festival fantazie "FF" + Tony Amendola
  1023 B+P, N, E+I, 2h , Pátek 28.10 17:00h
  Představení filmového a divadelního herce Tony Amendoly a jeho postavy Jaffy - Master Bra´tac ze seriálu Stargate SG-1. Beseda s hercem o seriálu, natáčení, dalších hercích a herečkách, účasti na conech ve světě... Pořad je s místenkou.
   
 • Role Tony Amendoly
  Festival fantazie "FF" + Tony Amendola
  1022 B+P, N, E+I, 2h , Sobota 29.10 14:00h
  Představení filmového a divadelního herce Tony Amendoly a jeho postav z filmů, seriálů a divadelních her (kromě Stargate). Beseda s hercem o jeho životě, filmech a seriálech, natáčení, dalších hercích a herečkách, filmovém průmyslu... Pořad je s místenkou.
   
 • Show s Katie Bell
  Festival fantazie "FF" + Georgina Leonidas
  1021 B+P, N, E+I, 2h , Pátek 28.10 10:00h
  Představení herečky Georgina Leonidas a její postavy Katie Bell známé z filmů Harry Potter a Princ dvojí krve, Harry Potter a Relikvie smrti. Beseda s herečkou a jejím agentem. Pořad je s místenkou.
   
 • Fenomén Battlestar Galactica
  Dagmar Vižďová "Ziina"
  1018 P, N, 1h
  Seriál Battlestar Galactica si získal srdce mnoha fanoušků i přízeň kritiků. Připomeňme si strhující příběh flotily, která se snaží za každou cenu uniknout úplnému vyhlazení Cylony. A také, jak se BSG na naše obrazovky dostala, kdo jsou tvůrci a co všechno si můžete k seriálu nakoupit.
   
 • VEČER FANTAZIE
  Festival fantazie "FF"
  1017 C+H, N, 2h
  Slavnostní a zábavný závěrečný večer FanCity s pestrým programem - křty knih, taneční a hudební vystoupení, pantomima, Petr Vydra (Na stojáka), předání hlavnch cen ankety Aeronautilus 2011. Na závěr tombola o úžasné ceny v čele se zapůjčením vozu Peugeot na víkend!
   
 • X-Men: První třída (HD)
  Festival fantazie "FF" + Matthew Vaughn
  1016 F, N, 02:12h , Čtvrtek 27.10 23:00h
  Odehrává se v době, kdy mladý Charles Xavier a Erik Lensherr (Magneto) byli blízcí přátelé a odkrývali své schopnosti. V studené válce museli čelit největší hrozbě, jakou kdy zatím lidstvo poznalo. Proč se z nejlepších přátel stali nepřátelé na život a na smrt? Válka mezi X-Meny a Bratrstvem začíná!
   
 • Paul (HD)
  Festival fantazie "FF" + Greg Mottola
  1015 F, N, E+S, 2h , Středa 26.10 22:00h
  Graeme a Clive přijeli do Ameriky na dovolenou, procestovat místa s údajným výskytem UFO. Narazili na Paula. Vypadá jak typický emzák, chová se jako zastydlý puberťák. Chtějí mu pomoci. V patách jim je agent tajné vládní agentury a nerudný náboženský fanatik s kulovnicí, jemuž omylem unesli dceru.
   
 • Princ a pruďas (HD)
  Festival fantazie "FF" + David Gordon Green
  1014 F, N, E+S, 2h , Neděle 30.10 10:00h
  Princ Thadeous se jen povaluje a závidí bratrovi Fabiousovi proslulost a sličnou Belladonnu. Před svatbou čaroděj Leezar unese Belladonnu na svůj hrad. Král vnutí ženichovi doprovod mladšího bratra. Ale Thadeous neví, jak se jedná s kouzelníkem pod vlivem, vícehlavou saní či naštvanou lučištnicí :-)
   
 • HD Pán prstenů: Návrat krále
  Festival fantazie "FF" + Peter Jackson
  1013 F, N, E+S, 04:11h , Sobota 29.10 22:00h
  Prodloužená verze 3. dílu. Nadchází čas rozhodující bitvy o přežití Středozemě. Čaroděj Gandalf, elf Legolas a trpaslík Gimli spěchají s dědicem trůnu Aragornem na pomoc zemi Gondor, která odolává ohromnému Sauronovu vojsku. Frodo, Sam a Glum jsou hluboko v zemi Mordor a blíží se k Hoře osudu.
   
 • HD Pán prstenů: Dvě věže
  Festival fantazie "FF" + Peter Jackson
  1012 F, N, E+S, 03:46h , Pátek 28.10 22:00h
  Prodloužená verze 2. dílu. Hobit Frodo s přítelem Samem se oddělí od zbytku Společenstva v doprovodu stvůry Gluma hledají cestu k Hoře osudu, v jejímž ohni byl prsten moci ukut a která jediná jej může zničit. Síla prstenu vyčerpává Froda. Zbytek Společenstva bojuje bitvu v Helmově žlebu.
   
 • HD Pán prstenů: Společenstvo prstenu
  Festival fantazie "FF" + Peter Jackson
  1011 F, N, E+S, 03:38h , Čtvrtek 27.10 10:00h
  Prodloužená verze 1. dílu. Hobit Frodo musí prokázat, že přátelství a odvaha dokáží čelit i nejničivějším silám temnoty, Saurona. Ten chce získat magický prsten, zdroj neomezené moci a nástroj zotročení lidu Středozemě. Společenstvo prstenu se dá na cestu s nadějí, že se zdaří prsten provždy zničit.
   
 • Star Wars a jejich dopad na dobovou kulturu
  Prof. PhDr. Petr A. Bílek, CSc.
  1010 P+B, N, 2h , Čtvrtek 27.10 16:00h
  Je šestice epizod Star Wars vesmírnou operou, kosmickým westernem, ságou či mýtem? Je možné je zesíťovat s další popkulturní produkcí let 1977-2005? Jsou už jen dokladem jedné podoby dobové ideologie, anebo dodnes kladou otázky, které cosi vypovídají o způsobech a možnostech vyprávění příběhů?
   
 • Nová seriálová sezóna USA - co stojí za to?
  Silvie Šustrová "draky"
  1009 P, N, 1h , Sobota 29.10 18:00h
  Americké televize na nás vychrlily více než 50 nových seriálů. Které z nich stojí za to, věnovat jim pozornost alespoň pro pilotní díl?
   
 • UFOlněte se, prosím
  Silvie Šustrová "draky"
  1008 B, N, 1h , Čtvrtek 27.10 21:00h
  Klasická noční talkshow s FFelebritami. Buď se pobavíte, nebo se dozvíte něco zajímavého. V každém případě poznáte významné fany a jejich fandomy. O fanech, s fany, funny.
   
 • Prima, COOL a Love - seriály a novinky
  Silvie Šustrová "draky"
  1007 P, N, 1h , Pátek 28.10 16:00h
  Zákulisní info ze světa nejfantastičtější české televize. Plus představení nových pořadů, které chystají do vysílání televizní kanály Prima, Prima COOL a Prima Love.
   
 • Tony Amendola - filmy a seriály
  Martin Handl "Marty"
  1005 P, N, 1h , Pátek 28.10 12:00h
  Zahraniční host Tony Amendola není pouze Jaffský mister Bra’tac. Seznamte se s jeho skoro 30ti letou kariérou u filmu a v televizi.
   
 • Cosplay Lite 2011
  Andrea Ulagová "Padmé" + Jana Krčmářová, Petr Nusko, Milan Pavlíček, Eliška Vyhnánková,
  1003 C, N, 2h , Pátek 28.10 20:00h
  Chyběla vám soutěž kostýmů na Festivalu fantazie? Zúčastněte se "odlehčené verze" na FanCity! Pouze dvě kategorie Jednotlivci a Skupiny a nebude chybět Cena diváků!
   
 • Slavnostní zahájení FanCity 2011
  Festival fantazie "FF" + SFK Avalon
  1001 C, N, 1h , Středa 26.10 20:00h
  Představíme nový festival her a fantastiky, který bude velkou změnou pro fanoušky. Představíme nejzajímavější pořady a zajímavé hosty včetně zahraničních herců, fotografiemi zavzpomínáme na předchozí festivaly. Součástí programu je i koncert filmových melodií v podání smyčcového kvarteta.

Mnohem více pak naleznte třeba zde...

Přidat komentář