PR+CON: Město plné fanoušků

22|09
2011

Festival fantazie Speciál zavřel na nejméně několik let své brány. FanCity je otevírá. Největší festival her a fantastiky v ČR proběhne 26. - 30. 10. 2011 v Praze, v KC Novodvorská.

V roce 1999 jsme poprvé uspořádali Avalcon Speciál. Na konci prázdnin, protože v tom roce se neměl konat oblíbený Bohemiacon a protože úspěch květnového Avalconu nás těšil a motivoval. Další Speciál proběhl před Silvestrem roku 2002, motivovaný úspěšným Euroconem na začátku prázdnin. A pak už to šlo rok za rokem, v říjnovém termínu. V roce 2006 se přejmenoval na FF Speciál, v roce 2008 měl být poslední, ale můj odchod ze zaměstnání mu ještě přidal další roky.

Výrazné zdražení tepla a elektřiny ale v roce 2009 vyvolalo vrásky na našich čelech, protože přes vysoký počet účastníků (cca 800) při velkém rozsahu služeb a programu a organizačních nákladech těch několik desítek tisíc Kč navíc bylo hodně nebezpečných. Při neustálém zlepšování náklady neklesají, ale v roce 2010 navíc klesla účast. O pár desítek lidí. Ale když byl potřeba naopak růst… FF Speciál byl opět ztrátový, přidaly se další problémy (čím dál větší nedostatek pořadatelů, šetřící herní firmy odmítly se dalšího podzimního FFS v Chotěboři zúčastnit, …) a my jsme museli přemýšlet, co s ním.

Vymysleli jsme dvě řešení. Jednak se pokusit o restart FF Speciálu jako menší akce na konci prázdnin, jednak v zajímavém termínu před vánoci uspořádat jinak koncipovanou akci v Praze. Výhodou konce prázdnin pro nás měla být úspora za teplo, snazší příprava, méně pořadatelů a další.

Restart se nepovedl, na Parcon dorazila polovina z potřebného množství účastníků. I když se všem (i nám) Parcon moc líbil, nemáme rezervy na postupné budování účasti. Také se ukázalo, že by nám chyběl čas na pořádnou přípravu říjnové akce. Jedenáctým ročníkem tedy FF Speciál skončil, jeho obnovení v nejbližších letech je téměř vyloučené. Bylo to fajn a všem, kdo se podíleli, za ta léta a skvělé zážitky děkujeme.

Druhým řešením situace FF Speciálu byl další velmi odvážný krok – uspořádání zcela nové akce v Praze, s novou programovou koncepcí, jinou organizací, v prostorách na úrovni, s téměř polovičním vstupným!

Čeká vás festival FanCity s několika zahraničními hosty, s obrovskou hernou konzolí, počítačů, deskovek a kartiček a s koncentrovanými programovými liniemi:

  • TO NEJ – výběr nejlepších pořadů, besedy s herci a dalšími hosty
  • GameLine – přednášky, prezentace novinek, besedy s tvůrci, soutěže o ceny – o videohrách a stolních hrách
  • Sci-fi & Future – moderní technologie, věda a sci-fi filmy a seriály (Stargate, Star Trek, Star Wars, Battlestar Galactica…)
  • Fantasy & History – fantasy a horor, mýty, historie v seriálech a filmech (Pán prstenů, Harry Potter, Narnie, Buffy, Twilight, Hra o trůny, …
  • SeriesCon – představení nejnovějších i zapomenutých seriálů, nejen fantastických
  • Manga & Anime & Japonsko – kreslené fenomény Japonska a Japonsko samotné – historie i současnost
  • Literární program – fantastika v literatuře
  • Bloody Xmas – program zaměřený na horor

Přihlašování již běží a kromě nového festivalu her a fantastiky se můžete těšit i na jeho nový web, který budeme spouštět 1. 10. na adrese www.fancity.cz. Nenechte se pobízet a navštivte město plné fanoušků i vy.

Hodnotíte: 5 (1 hlas)

Komentáře

Obrázek uživatele Štěpán Jura

Už aby to bylo :)

Už aby to bylo :)

Známkou dobrého štábu je, že se admirál o bitvě dozví až ve chvíli, kdy jí štáb vyhrál.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen. Pokud máte pro tento e-mail nastavený Gravatar, použije se váš profilový obrázek.
Type the characters you see in this picture. (Zvuková Captcha)
Opište výše uvedená písmena abyste prokázali svou lidskost.
Syndikovat obsah

© Sarden.cz | Webdesign: Petr Šimčík | e-mail:Webmaster | e-mail:Šéfredaktor (Jan Pechanec) | Hosting poskytuje: webdum.com  | ilustrace: Medhi

Vydavatel: Sarden o.s., Praha | IČO: 22880895 | ISSN: 1805-2711 | Vychází denně |

inzerce: Horská chata, lyžování na Klínovci ZDE | afrodiziaka | revize elektro - revizní technik Praha | Vaše nové webové stránky