FILM: Hon na čarodějnice (Season of the Witch)

Vydáno: 19 01

Autor článku: Anonym

Recenze: Hon na čarodějnice [Season of the Witch] - 40%

Nicolas Cage a Ron Perlman (stárnoucí a kulatící se) jsou dva rytíři z křižáckých výprav, kteří dezertují (protože se jim najednou přestane líbit kuchání pohanů), jsou polapeni (už zpět v Evropě) a za trest musejí eskortovat vůz s domnělou čarodějnicí napříč nebezpečnou krajinou, do dalekého kláštera, kde existuje jediná kopie svaté knihy, jejíž recitace může čarodějku detekovat / zničit.

Tento film dost připomíná nedávného Solomona Kanea. Snaha o podobný audiovizuální styl (v evropských exteriérech), drsný špinavý středověk a dlouhá pouť, vrcholící střetnutím s CGI podivností. A velmi omezený rozpočet.

Bohužel, Nicolas Cage opět podává herecký výkon, vzbuzující spoustu otázek, namátkou: "Proč tam proboha obsazovali Nicolase Cage?" Následkem toho nefungují téměř žádné scény, ve kterých by měl Cage s půl tuctem doprovázejících postav diskutovat o podstatě dobra a zla, života a duše, červené a černé... Je jich dost, některé jsou trochu vtipné tím, jak špatně Cage hraje, ale většina je jich pouze nudná.

Některé scény jsou přitom poměrně zručně natočené (napínavý přejezd přes rozpadající se most, úvodní flashbacky do bitev ve Svaté zemi) a i když jejich triky nejsou dvakrát přesvědčivé, mají jistou roztomilost například filmů Karla Zemana (možná je to tím, že většinu triků dělala česká společnost UPP) a působí zábavněji, než námětem podobný (a mnohem dražší) Van Helsing.

Na Honu na čarodějnice je toho hodně nepodařeného. Občas baví, občas nudí, ale bohužel málokdy funguje tím způsobem, jak tvůrci zamýšleli.

Převzato z filmového blogu Františka Fuky FFFILM.fuxoft.cz. FFFilm, jehož autorem je František Fuka, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezasahujte do díla 3.0 Česko.

Komentáře

Nicolas Cage nevypadá jako středověký rytíř. Cage nemá zajímavý hlas, zajímavou mimiku obličeje (od Con Airu ji nezměnil nebo jsem si ani nevšiml) a kdyby tak moc vždycky nenarušoval každý film ve kterém hraje (chápu, pokaždé v hlavní roli se tomu jen těžko vyhne, ale byl bych mu za to vděčný), rád bych se na některé filmy s ním i rád znovu podíval.

Jediné 3 filmy, které s ním snesu, jsou Skála, už zmiňovaný Con Air a jakž takž ještě Obchodník se smrtí.

Jinak co se týče filmu samotného, nemůžu než souhlasit s touto kratší recenzí. Na co se taky sáhodlouze rozepisovat o braku, že? :-)

Přidat komentář