Tři mušketýři

30 10 FILM: Tři mušketýři 3D

"Jeden za všechny a všichni za jednoho!“ Tohle heslo určitě všichni znáte. Je to životní krédo Dumasových Tří – vlastně čtyř – mušketýrů. Teď se hrdinové našeho dětství dočkali nové mezinárodní koprodukce, která bohužel nevyšla tak, aby s ní byli spokojeni úplně všichni. Důvod rozporuplného ne/přijetí je v účasti režiséra Paula W. S. Andersona. Ale pěkně po pořádku.

21 10 LITERATURA: Tři mušketýři - čtení nezaujatě

Tři mušketýři (1844) jsou jednou z mých nejoblíbenějších knížek a nejsem velkou výjimkou. Původně šlo o román na pokračování, což je dodnes znát. Co víc, znát je, že nějaký přesný plán v okamžiku zveřejnění prvního pokračování neexistoval, a jak Dumas (1802-1870) psal, původní hrubý plán se hrubě měnil. Všimněme si nejprve vztahu Rocheforta z Meungu a mylady Winterové alias baronky ze Sheffieldu vystupující taky jako lady Claricková a jako Anna de Bueil i jako Charlotta Backsonová.

18 10 FILM: Traja mušketieri na filmovom plátne

Pomaly ale isto sa k nám blíži nová verzia Troch mušketierov, tentoraz pod taktovkou béčkara Paula W. S. Andersona. Tento režisér je babrák (Žoldnier: Légia skazy, Votrelec vs. Predátor), ale občas vie pobaviť (Mortal Kombat, Rallye smrti). Tentoraz naverboval Christopha Waltza do úlohy kardinála Richelieu, Millu Jovovich ako mylady De Winter a Orlanda Blooma ako lorda Buckinghama. Cesta do pekla i do neba je otvorená...

Přihlásit se k odběru RSS - Tři mušketýři