Pozvánka

12 10 KOMIKS: Komiksfest! Revue 05/2011

Ať si kdo chce co chce říká, komiksy u nás stále pořádně nezakořenily. Šušká se o nich, že je to čtení pro negramoty a pubescenty, leckdo je ani nepustí v tramvaji sednout. A když už se někdo odhodlá si nějaký ten komiks koupit, je snadno vystrašen cenou, neboť tisk obyčejných písmenek je zkrátka o něco lacinější oproti obrázkům. Jak tedy docílit co největšího přehledu, zvláště pokud chceme, aby nám ještě zbylo na žvýkačky? Dát se cestou komiksových sborníků, přece!

11 01 PR+HRY: Pozvánka (nejen pro autory): Komunita autorů moderních deskových her

Když jsme byli malí caparti, na chudé pulty tehdejších papírnictví přišla edice deskových her, které jste si sami vystříhali a včetně krabice sestavili. To, že šlo ve většině případů o vykradené nápady z úspěšných zahraničních deskových her, v socialistickém Československu tehdy nikoho nezajímalo.

21 04 AKCE+PR: StB a Božena Němcová? Co možná ani nevíte...

Český autor František Novotný zahajuje ediční řadu Kroniky karmínových kamenů knižním románem o ikoně české literatury, Boženě Němcové, knihou Prsten od vévodkyně. Skutečné události ze života této významné postavy českých dějin se v příběhu prolínají s fikcí a vše zasahuje až do současné reality.

Subscribe to RSS - Pozvánka