M. Šust

21 04 REPORTÁŽ: Proměny utopistického myšlení nejen v rámci sci-fi

Žijeme dnes sci-fi těch, kteří už nežijí? Není dnešní realita vlastně utopickou představou našich předků? Jaký je vztah filmových a literárních fikcí k vědeckému a společenskému vývoji? Jaká je úloha přemýšlení o budoucnosti v našem aktuálním životě? Těmto otázkám se věnovala čtvrteční debata v Centru současného umění DOX.

24 03 RECENZE: Martin Šust (ed.), Plnou parou

Plnou parou rozhodně není první antologie, které se Martin Šust dopustil, a stejně jako jeho předchozí počiny v sestavování povídek zahraničních autorů je to opět velmi zajímavá a pro čtenáře přínosná záležitost. Jak už sám název napovídá, zaměřil se v tomto případě s výběrem povídek a autorů na retrofuturismus v mnoha podobách.

30 10 GALERIE: Letem světem z Fancity 2012

První nášup fotografií přibližující atmosféru FanCity. Podíváme se na Besedu se šéfy fantastických webů, uvidíme Davida Webera a šestinohé kočky a třeba i Petru Neomillnerovou, jak podepisuje deskovku pro dražbu na akci Goliáš a David...

20 05 GALERIE: Předávání Cen Akademie SFFH 2011

Veletrh Svět knihy a předávání Cen Akademie science fiction, fantasy a hororu (letos zdařile reformována) patří k mým tradičním akcím, kde člověk potká množství přátel, známých i méně známých, leč slavných osobností ze světa literatury (čtěte fantazie). A proto není zbytí a každoročně se tam rád vracím. Pojďme si nejprve prohlédnout fotografie z této slavnostní ceremonie.

06 12 LITERATURA+PR: Legenda pokračuje - Časopis XB-1 slaví 1. narozeniny

Před rokem jsme zde vypustili informaci o zániku časopisu Ikarie, zároveň však díky odhodlání Vlada Ríši a jeho týmu vzniklo periodikum, které povstalo jako bájný fénix, byť dostalo jméno XB-1. A protože je (staro)nový magazín na světě již rok a daří se mu, přichastala si pro vás jeho redakce milé překvapení.

Stránky

Subscribe to RSS - M. Šust