Co se týká filmů toho žánru, kterému se věnuje Sarden, zamiloval jsem se roku 2012 hlavně do snímku Abraham Lincoln, lovec upírů. Ten vytvořil předpole pro Spielbergův oscarový opus Lincoln, ale nehlasuji z toho důvodu. Hlasuji tedy snad jako (další) provokatér?

V ABC mého dětství se také objevoval legendární francouzský Pif, jeho syn Pifou (česky Pifík) a kocour zvaný v originále Hercule. Současně s Tarzanem Burroughs (právě před sto lety) přivedl na svět i Johna Cartera z Virginie, který vystupuje v jedenácti svazcích jeho próz. A co ještě víc? Samo sebou, že kultovní příběh Kruana a kmene Gron-c-chů.

Opravdu nechápu, co lidé vidí na takovém braku, jako jsou dobrodružství Johna Cartera. Už samotná knižní předloha je těžko pochopitelným blábolem, a tolik očekávané a opěvované nové filmové zpracování k ní nepřináší nic nového. Ba co víc, spíše ještě i tak chudý obsah zredukovalo na objem, který ještě jsou hollywoodští scénáristé schopni udržet v hlavě a nezamíchat do něj děj, postavy či kulisy filmů již viděných (ano, víte přesně, že narážím na hrůzu jménem Hobit, ale to je jen špička ledovce). V tomto názoru mne ostatně podpořily také polohlasné poznámky nadávkovitého rázu z hloučku o řadu pode mnou.

Premiéra filmu John Carter: Medzi dvoma svetmi sa blíži. Po zhliadnutí všetkých trailerov a prečítaní knihy bolo ťažké odolať nutkaniu pustiť sa aj do filmovej adaptácie, ktorá vznikla pred pár rokmi. Na svedomí ju mala spoločnosť Asylum, čo je samo o sebe vztýčený prst. Ešte tak vedieť, ktorý prst...

Sarden - internetový magazín o sci-fi a fantastice  /  šéfredaktor:  Martin Stručovský  /  zástupkyně šéfredaktora: Monika Dvořáková  / webmaster: Petr Šimčík / ISSN: 1805-2711