John Carter

28 05 KOMIKS: Sto komiksů v časopise ABC 2/4 - Pifík, Kruan i John Carter

V ABC mého dětství se také objevoval legendární francouzský Pif, jeho syn Pifou (česky Pifík) a kocour zvaný v originále Hercule. Současně s Tarzanem Burroughs (právě před sto lety) přivedl na svět i Johna Cartera z Virginie, který vystupuje v jedenácti svazcích jeho próz. A co ještě víc? Samo sebou, že kultovní příběh Kruana a kmene Gron-c-chů.

01 04 FILM: John Carter: Mezi dvěma světy

Opravdu nechápu, co lidé vidí na takovém braku, jako jsou dobrodružství Johna Cartera. Už samotná knižní předloha je těžko pochopitelným blábolem, a tolik očekávané a opěvované nové filmové zpracování k ní nepřináší nic nového. Ba co víc, spíše ještě i tak chudý obsah zredukovalo na objem, který ještě jsou hollywoodští scénáristé schopni udržet v hlavě a nezamíchat do něj děj, postavy či kulisy filmů již viděných (ano, víte přesně, že narážím na hrůzu jménem Hobit, ale to je jen špička ledovce). V tomto názoru mne ostatně podpořily také polohlasné poznámky nadávkovitého rázu z hloučku o řadu pode mnou.

13 03 FILM: John Carter: Medzi dvoma svetmi (John Carter)

Když jsme včera řekli A, je nutné sdělit i B: "Doslova od prvých sekúnd je totiž nad slnko jasnejšie, že tvorca, ktorý v minulosti bravúrne zvládol animované rybičky a robotov, je na pľaci mimo obrazovky počítača a v prítomnosti hercov z mäsa a kostí totálne bezradný."

09 03 PR+FILM: Akční fantasy John Carter představí fantastickou civilizaci Marsu

Filmové zpracování fantasy se stoletou tradicí jménem John Carter: Mezi dvěma světy slibuje velkolepou a akční podívanou ve 3D odehrávající se v exotickém světě planety Mars plném fantastických měst, vzdušných lodí a obrovských obyvatel.

Stránky

Subscribe to RSS - John Carter