Hovězí v žaludku

09 08 RECENZE: Daemonica II: Hovězí v žaludku – Andělské rakvičky

Martin D. Antonín se tentokrát coby redaktor opravdu vyznamenal a určitě hlavně díky jeho píli je druhá Daemonica mnohem lepší než její o rok starší sestřička. Mé skromné očekávání bylo rozhodně překonáno a Rakvičky, i když je jinak moc nemusím, mne navnadily na Českou sekanou, která se, doufám, nebude podávat opět až za rok.

14 09 RECENZE: Martin D. Antonín, Daemonica: Pekelný nářez

Po rozhovoru s Darionem jsme nabíli nejenom galerii s obálkami knih tohoto českého autora, ale i reportáž ze křtu této výjimečné knihy a samozřejmě i recenzi. Možná jste ji během prázdnin propásli, proto je čas si tuto knihu připomenout druhou kritikou. Zvláště i proto, že v pátek vás na serveru Fantasya.cz čeká milé překvapení...

02 07 REPORTÁŽ: Křest Daemonicy

Poněkud nezvykle je třeba tuto reportáž začít doporučením všem literátům, zvláště takovým, kteří se do velkého světa vlastních křtů teprve chystají a nejsou si zcela jisti co a jak. Prosím vás, nepořádejte křty uprostřed léta v klubu Krakatit. Tedy pokud samozřejmě nejste šestistou šedesátou šestou reinkarnací samotného Satana, nenosíte černé kalhoty s cvoky (a dalšími umučenými dušemi), okované kanady s lebkami (menších i větších savců) a vedro je vám srdečně ukradené. Či bylo by, měli-li byste srdce, což si samozřejmě jako šestistá šedesátá šestá reinkarnace samotného Satana nemůžete dovolit.

01 07 GALERIE: Křest Daemonicy

Následně si sám pekelník přistavil štafle a, jak je krakatitskou tradicí při křtech, poskvrnil strop obrazy pavouka a pentagramu (což je zas soukromou tradicí dotyčného autora). Navíc proběhla stropní výměna názorů mezi ním a Mílou „Roggym“ Lincem, který křtil svou knihu o čtrnáct dní dřív.

01 07 RECENZE: Martin D. Antonín, Daemonica 1: Pekelný nářez

Připoutejte si pásy, vyrážíme na úchvatnou exkurzi Peklem podle Antonína. Čili žádná obří jeskyně s kotli plnými hříšníků, kde tomu šéfuje Lucifer, kolem kterého poskakuje ten šišlající, koktající, zdegenerovaný zbytek. Tohle Peklo je plné obřích panelákových sídlišť, démonů nejrůznějších druhů a stupňů. Pokud jste hříšník, můžete zapomenout na příjemnou teplou koupel, tresty pro provinilce jsou mnohem promakanější. I Nebe jde samozřejmě s dobou, ale je fakt, že od  nás lidí si vzalo spíše pouze to špatné, pokud tedy demokracii a úředníky nepovažujete za chloubu lidstva.

23 06 INTERVIEW: Rozhovor s Martinem D. Antonínem

Martin "Darion" Antonín se narodil 14. listopadu 1978. Navzdory původním předpokladům šlo o vysokoškolsky vzdělanou osobu: V nejspodnějším šuplíku s jinými podivuhodnými memorabiliemi došlo k objevu diplomu z oboru diplomacie a politologie. O vstup do politiky se však zřejmě nepokoušel, což odpovídá svědectví jeho přátel: "Byl to hodný člověk. Až moc.". Hraje tzv. LARP, píše fantasy romány a povídky. Více informací můžete najít například v jeho profilu na stránkách nakladatelství Straky na vrbě nebo osobních stránkách www.darion.biz.

Subscribe to RSS - Hovězí v žaludku