Harry Potter

26 10 PR+CON: Poslední info před začátkem festivalu FanCity

Herec Danny John-Jules z Červeného trpaslíka (Kocour), kostýmová soutěž, divadlo Pán prstenů, Večer fantazie s bohatým programem, 50 přednášek o videohrách, desítky turnajů a přes 200 dalších pořadů na festivalu her a fantastiky FanCity 26. - 30. 10. 2011. V textu naleznete výběr toho nejlepšího na FanCity... (a početný zástup redaktorů sardenu; pozn. redakce)

16 06 PR+LITERATURA: Příběh Harry Pottera se uzavírá

Přesně za měsíc se v českých kinech premiérou druhé části příběhu Harry Potter a relikvie smrti  uzavře vítězné tažení chlapce s jizvou na čele k českým dětem. Jeho cesta začala poměrně nenápadně 29. února 2000 v pravé poledne, kdy vyšel první díl sedmidílné ságy Harry Potter a kámen mudrců v češtině. Nutno podotknout, že za vlažného zájmu dětských čtenářů a bez většího zájmu odborné veřejnosti.

01 06 SLOUPEK: Knihy, které se opovážily Siriusovi změnit život

Opět poskočíme trochu v čase. Mám krátce před dvanáctými narozeninami. Zájem o historii přetrvává, zajímám se o Přemyslovce a Habsburky. Zůstal mi i zvyk z dětství – koukat se v sobotu ráno na kreslené pohádky. Silně mnou rezonuje vášeň pro Pokemon. Sbírám samolepky, kupuji časopis, který je na ně tématicky zaměřený. A právě v jednom z těch čísel byl asi čtyřstránkový článek o NĚM. Tady se s ním poprvé SETKÁM. Nemluvím o nikom jiném, než o Harry Potterovi.

11 03 PR+LITERATURA: Hledání příštího Harryho Pottera skončilo

Na pulty knihkupců dnes přichází kniha Nakladatelství Fragment – Percy Jackson: Bitva o labyrint. Čtvrtý díl celosvětově úspěšné fantasy série Percy Jackson je po Harrym Potterovi a Twilight sáze třetí nejčtenější knihou na světě. Prodáno bylo jen v USA více než 15,5 milionu výtisků! První díl ságy byl převeden na plátna kin v únoru roku 2010.

Stránky

Subscribe to RSS - Harry Potter