DragonLance

26 11 RECENZE: Margaret Weis & Don Perrin, Drakoniánská čest (Kangův regiment 2)

Věrní čtenáři Dragonlance by možná mohli mít problém s veskrze lidským pojetím drakoniánů, jež pravděpodobně znají z předchozích knih jako obdobu skřetů – kruté a nelítostné. V tomto ohledu si autoři dali na postavách opravdu záležet, čtenář nemá problém drakoniány přijmout jako kladné hrdiny, jak je nám autoři předkládají, navíc mají do jednoho i vcelku propracované charaktery. Především pak mladé drakoniánky, ať už jde o inteligentní Tesik, vůdčí Fonrar nebo pubertální dvojčata Hanru a Šanru.

11 11 UKÁZKA: Margaret Weis a Don Perrin, Drakoniánská čest (DragonLance)

Pod hlavičkou DragonLance vydává Fantom Print pouze čtenářsky lákavé tituly. Mezi ně patřil i v únoru vydaný první díl nové série nazvaný Brigáda zatracených. Nyní přichází nakladatelství Fantom Print s jeho pokračováním. Kniha Drakoniánská čest je lákavou porcí dobrodružsví, zrady, neuvěřitelných soubojů i úsměvným momentů.

24 08 UKÁZKA: Margaret Weis a Tracy Hickman, Válka zatracených (DragonLance, Legendy 2)

Na Krynn dopadla ohnivá hora. Bohové zničili Chrám v Ištaru. O sto let později je země Ansalon bezútěšnou pustinou a jeho obyvatelé bojují o přežití v zemi týrané nemocemi, hladomorem a válkou. Když Raistlin - nyní mocný čaroděj - prchal z Ištaru, odsouzeného k záhubě, poslal pomocí magie bratra Karamona a kněžku Crysanii právě do této doby. Chce tu ve Věži Vysoké magie vstoupit do Portálu a vyzvat na souboj Královnu Temnot. Jeho plány se však jeden po druhém začínají hroutit.

08 06 UKÁZKA: Margaret Weis, Tracy Hickman, Čas bratrství (DragonLance – Legendy 1)

Dychtiví čtenáři DragonLance opět zajásají. Nesmrtelné Legendy vycházejí po letech ve zcela novém hávu - vč. dokonalého překladu v DragonLance nepřekonatelné Hany Vlčinské a s úžasnou obálkou, jejímž autorem je Matt Stawicki.

28 02 UKÁZKA: Margaret Weis a Don Perrin, Brigáda zatracených - DragonLance

Válka kopí skončila porážkou stoupenců Královny Temnot a skupina jejích drakoniánských vojáků opustila bojiště. Vedeni smělým plukovníkem Kangem, se Drakoniáni dostanou do Karoliských hor, kde v malém a poklidném údolíčku založí vesnici a zkouší žít v míru.

Přihlásit se k odběru RSS - DragonLance