Dracula

25 02 RECENZE: Jenny Nowak, Komnata bez oken

Není to tak dávno, co se Jenny Nowak zmínila, že by se ráda vrátila s Vladem do středověku a že má v hlavě „zadumaný komorní příběh z Poenari“. Ten nakonec časově vklínila mezi knihy Trůn pro mrtvého a Krvavé býlí. A pokud čtenáři mylně neočekávali boje s Turky či jinou krvavou řežbu, tak nemůžou být zklamáni.

29 05 LIDÉ+FILM: Christopher Lee = od Sherlocka Holmese k Sarumanovi a ještě dál

Christopher Lee je známější bez svých prostředních křestních jmen a když si je přečtete nahlas, budete s kratší verzí jeho jména celkem souhlasit. Narodil se v londýnské čtvrti Belgravia v době, kdy její jméno bylo synonymem pro lepší společnost a kdy se v ní mohl setkávat s tehdejší londýnskou zlatou mládeží. Možná to byl právě belgravijský genius loci, který formoval jeho osobnost a umělecký projev.

21 11 FILM: Upíři ve světě i Plzenci

Vůbec prvním upířím filmem byl prý Meliesův Ďáblův dům (Le Manoir du  Diable, 1896) a prvým snímkem se slovem UPÍR v titulu americký Upír z pobřeží (1909). První Dracula, nebo tedy adaptace slavného románu Brama Stokera (1897), možná překvapivě vznikl v Rusku (1920) a je dnes dávno ztracený, ale zmizel navěky i ten druhý, maďarský Dracula (1921) a pohřešuje se i... Co bylo dál? Ověřte si znalosti v mega přehledu upířích filmů!

04 04 SLOUPEK: Knihy, které mě ovlivnily (Lament)

Dnešním dnem zahajujeme sérii sloupků našich redaktorů. Blíží se jedenácté výročí slavné historie sci-fi rubriky Neviditelného psa a za tu dobu stačilo nemálo čtenářů dospět, založit rodiny a změnit svůj názor na literaturu. Rádi bychom vám všem představili nejenom naši redakci, ale také pohled do našich duší, které formovala literatura.

Přihlásit se k odběru RSS - Dracula