Arkadij a Boris Strugačtí

23 04 RECENZE: Boris a Arkadij Strugačtí, Je těžké být bohem

Experiment musel být po šesti dnech dnech ukončen kvůli nečekané brutalitě dozorců, psychickému hroucení se vězňů a hrozící vzpouře. Psal se rok 1971 a na druhé straně železné opony uplynulo sedm let od vydání útlého románu Je těžké být bohem. Co má společného výzkumná mise pozemšťana ve středověkém světě cizí sluneční soustavy s psychologickým experimentem v zemi neomezených možností?

22 01 VYŠLO: Vyšlé knihy od 25. října do 23. prosince 2011 2/3

Pokračujeme další varkou předvánoční produkce. Tentokrát se budeme pohybovat mezi 55 tituly začínajícími písmeny J a končící písmenem P.

27 04 SLOUPEK: Pět sci-fi knih, které mě nejvíc ovlivnily (Alča)

Dveře s nápisem SCI-FI patří k těm, které jsou často míjeny. To, co je za nimi, až tak nutně k životu nepotřebujeme a navíc patří k těm několika málo výjimečným případům, kdy člověk musí být na to, co jej čeká, plně připraven, přičemž je jedno, jestli mu je osm nebo osmdesát let.

23 03 RECENZE: Arkadij a Boris Strugačtí, Stalker

Lidi potom říkali, že když přišli Hosté, zahřmělo tak strašlivě, až oslepli. Hodně místních zařvalo ještě předtím, než OSN nechala uzavřít okolí Harmondu. Tohle mi nemuseli vykládat, viděl jsem Pásmo na vlastní oči. A mluvil jsem s těmi, kteří o něm vědí nejvíc. Samozřejmě nemyslím vědce nebo jiné knihomoly. Jde mi o stalkery. Ne, netvrďte mi, že je neznáte - já nejsem policejní provokatér! Co třeba takový Roderick Shoehardt? Že s tím seknul? Nesmysl! Rod je jeden z posledních starých stalkerů, takoví jako on nevěší živnost na hřebík.

Přihlásit se k odběru RSS - Arkadij a Boris Strugačtí