Neviditelný pes

Subscribe to zdroj Neviditelný pes Neviditelný pes
Aktualizace: před 51 min 7 sec

Náznak rozumu ze Ženevy

22 hod 43 min starý
Jednání na úrovni Rusko – EU – USA – Ukrajina probíhá v Ženevě a uzavřeno není. Zatímní výstup, jak se v novořeči hezky říká, měl ruský ministr zahraničí Lavrov a byl to výstup rozumný: nechť všichni neoficiální ozbrojenci v Ukrajině složí zbraně a tyto nechť zůstanou v rukou armády a policie. Nechť skončí okupace těch i oněch a budovy se vrátí původním vlastníkům. Hlavní slovo doporučoval Lavrov Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě.

BIG EXPERT: Akcie

22 hod 43 min starý
Názory expertů na budoucí vývoj vybraných akcií na českém kapitálovém trhu v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 14. 4. 2014.

MÉDIA: Dělníci bulváru

22 hod 43 min starý
Bulvár je rychloobrátkové konzumní zboží, ideální prokrastinační nástroj, jehož hlavním parametrem je nenáročnost. Na své si přijdou konzumenti napříč celou Gaussovou křivkou. Nahatá prsa a roztomilá štěnátka ocení všichni, ať už přišli s tím, že ostatní média jsou moc seriózní a málo barevná, nebo s tím, že si chtějí na pár minut odpočinout od složitější činnosti.

ŠKOLSTVÍ: Projekt Muslimové očima českých školáků

22 hod 43 min starý
Nedávno jsem obdržel informaci o chystaném projektu. Nevadí mi snaha poučit žáky a studenty o islámu. Ale poučení by mělo probíhat pravdivě a bez propagandy. Po přečtení materiálů pro školy mám jisté pochybnosti.

AUSTRÁLIE: Republika? Ne, monarchie!

22 hod 43 min starý
Asi před sedmnácti lety, kdy Bart byl pouhým štěnětem a jeho pán jen nedlouho předtím založil tyto noviny, jsem zde otiskl článek o tom, jak se u nás v Austrálii slaví královniny narozeniny. Tehdy to bylo s monarchií v této bývalé britské kolonii dosti nahnuté. Cituji z tohoto článku:

POLITIKA: Těžce zkoušený kraj Moravskoslezský

22 hod 43 min starý
On to dneska nikdo nechce říci nahlas, ale praxe ukázala, že systém řízení země formou krajských uspořádání byl cestou do pekel. Byť to na první pohled není zcela viditelné. Naši maličkou zemičku jsme rozdělili na 14 krajů, jejichž aparáty bobtnají ze dne na den.

GLOSA: Taky cítíte ten strach?

22 hod 43 min starý
Já strašný. Jak se popularita hnuti ANO zvedá, jak se Babiš stal nejpopulárnějším politikem, jak by teď asi ANO vyhrálo volby... Jak se Sobotka nedokáže rozhodnout, jak se cokoli...

GLOSA: K čemu je bankovní unie

22 hod 43 min starý
Bankovní unie je přesně to, co je na evropské úrovni potřeba. Právě Evropský parlament silnou většinou (570 vs. 88) schválil tvrdě dojednávaný rezoluční mechanismus - to, jak se budou banky v průšvizích zachraňovat.

SPOLEČNOST: Tráva a libertariáni

22 hod 43 min starý
Poté, co Colorado implementovalo legalizaci marihuany, napsal můj přítel článek o libertariánech. Je z řad konzervativců, a přestože prezentuje svoje myšlenky rozvážně, činí tento ústřední výrok.

SVĚT: Politika, nikoli politologie

22 hod 43 min starý
Mediální a odborná reflexe ukrajinských událostí u nás trpí chronickou jednostranností. Drtivá většina oficiální mediální scény označuje ve všech případech – od Krymu po Doněck – Rusko jako agresora a Ukrajinu jako oběť.

VĚDA: Alzheimer, včely a GM plodiny

22 hod 43 min starý
… a hlavně se těch svých kamarádů vědátorů vyptej, proč nám zase odcházej včelstva. Prostě řídnou, až zaniknou. Snad nějaký nový postřiky nebo přece jen ty tvoje geneticky změněný řepky či co? Tak jak to vlastně je?

SPOLEČNOST: Pošta přináší civilizaci

22 hod 43 min starý
O roli státních dotací si můžeme myslet leccos pěkného i nepěkného. Různé názory i emoce vyvolá i návrh ministra vnitra Chovance na státní příspěvek České poště: Je 300 milionů korun příliš moc, či málo? Má, nebo nemá ta částka vzrůst na 700 až 900 milionů ročně? Názory se jistě budou rozcházet.

ÚVAHA: Velkopáteční

22 hod 43 min starý
Tento výrok apoštola Pavla je slovem do pranice. Proč bychom měli být ubozí, ba dokonce nejubožejší ze všech lidí, když si nedokážeme srovnat v hlavě, že by náš život mohl nějakým způsobem přesáhnout datum a čas, který bude jednou uveden v našem úmrtním listě?

FEJETON: V Getsemanské zahradě

22 hod 43 min starý
Kovová brána zahrady na úpatí Olivové hory byla všem vstřícná. Před ní se povalovali na chodníku výrostci. Kouřili, tlachali a smáli se nahlas. Prošla jsem opatrně mezi mini a moje noha vstoupila na posvátnou půdu.

105x148: Velký pátek

22 hod 43 min starý
Dočetla jsem se, že Velký pátek je nejtišším dnem v roce. Je to jeden z vrcholů největších křesťanských svátků Velikonoc. Lidové tradice mluví o úkazech připomínajících konec světa, jako je otevírání hrobů i země, ve které jsou ukryty poklady. Je to den, který od pradávna souvisí s vírou a váže se k němu mnoho rituálů, tradic i pověr.

Babiš snížil DPH

Čt, 2014-04-17 01:00
Snížení daní málokdy narazí na nevoli obyvatelstva a nejinak tomu asi bude v případě snížení DPH na léky, knihy a pleny. Zároveň si veřejnost vštípí do paměti, že konvergenční program s třemi daňovými pásmy připravilo Babišovo ministerstvo financí. Je to dobrý krok nebo špatný?

ASTRO: Gejzíry na Europě okem HST

Čt, 2014-04-17 01:00
Hubblův kosmický dalekohled HST pozoroval oblaka vodní páry nad ledovými oblastmi v okolí jižního pólu Jupiterova měsíce Europa. Astronomové předpokládají, že se jedná o první zřetelný důkaz výtrysků vody nad povrch tohoto měsíce.

EKONOMIKA: Břidlicový plyn nebo demokracie

Čt, 2014-04-17 01:00
Postup Putinova Ruska ve východní Ukrajině před nás staví novou otázku, na kterou, obávám se, nejsme připraveni. Ta otázka je zdánlivě jednoduchá, ale její konotace nejsou triviální. Co jsme ochotni udělat pro dlouhodobou obhajobu našeho životního standardu, našich hodnot a našich priorit?

POLITIKA: Ministerští sedmilháři

Čt, 2014-04-17 01:00
Za času panování na ministerstvu spravedlnosti socialistické chráněnky velkokapitálu Marie Benešové, přesně 17. prosince 2013 vydala ČTK s odvoláním na ředitele tiskového odboru ministerstva Rudolfa Schustera zprávu o konečné bilanci novoroční amnestie prezidenta Václava Klause.

POLITIKA: Ponížení Vysokého Mýta

Čt, 2014-04-17 01:00
Pokud se chceme při hodnocení toho, k čemu došlo na Krymu, dobrat něčeho skutečně podstatného, musíme se soustředit na to, co to znamená pro nás, pro Čechy a Českou republiku.

Stránky