Nakladatelství Černý drak vydává fantasy Krev Nejmocnějších

Článek od: Redakce - 22.04.2017

O tom, že i česká fantasy může vypadat světově, se přesvědčíte v novém epickém románu Krev Nejmocnějších. Příběh zaujme milovníky klasické fantasy plné nebezpečných stvůr, nebojácných hrdinů, nehmatatelného zla, neporazitelných bohů, lásky, intrik a rytířství.

Mladá autorka, učitelka češtiny Monika Vorálková, napsala svůj první román s pečlivostí a umem, který se jen tak nevidí. Její svět ožívá na papíře, aby vás okouzlil a polapil do svých svodů. Nakladatelství Černý Drak má tu čest vám představit strhující novinku Krev Nejmocnějších.
Kniha stylově kombinuje Hru o trůny a Pána prstenů, což jsou díla, kterými se autorka zjevně inspirovala nejvíce. Pokud vás tedy zajímá, jak by to dopadlo, kdyby se Tolkien s Martinem sešli na dýchánku a napsali příběh o ženské hrdince, máte šanci ukojit svou zvědavost právě teď. Novinka je k dostání u všech dobrých knihkupců. Knihu lze výhodně objednat i přímo od nakladatele.
Ukázka z románu k přečtení na www.cernydrak.eu


Anotace

Argrand byl napaden! Warggové, zrůdné bytosti noci, zničili nejen sídlo, ale také celý dosavadní život aboretky Nayry. Dívka zvyklá na pohodlí hradu je nyní nucena utíkat divočinou. Zůstal jí jenom její poslední přeživší strážce Valaan. Společně s warggy se probudilo zlo spící tak dlouho, že na něho většina lidí zapomněla. Pohlcuje svět a jedno panství po druhém utápí v krvi. Touží po prastarém krystalu, jehož poslední úlomek skrývá právě Nayra.
Dívka je se svým strážcem vržena do víru děsivých událostí, v nichž bojuje nejen o holý život, ale také o osud celého světa. Na válečném území plném démonických stvůr musí křehká Nayra porazit mocného soupeře z dávných časů, a především musí bojovat sama se svými slabostmi a city. Z tohoto boje vyjde navždy změněná, stejně jako svět kolem ní. Není cesty zpět.
Autorka rozehrává epický příběh balancující stylově mezi Pánem prstenů a Písní ledu a ohně, přesto si drží jistý punc originality. Její svět je kouzelný i děsivý, přesně v těch správně odměřených dávkách.

Monika Vorálková: Krev Nejmocnějších
Vydal: Černý Drak, 2017
Ilustrace: Roman Koňařík
Formát: brož.
Počet stran: 430
Doporučená cena: 288 Kč
 

Přidat komentář