KOMIKS: Mike Carey - Peter Gross, Lucifer: Vlk pod stromem

Článek od: Martin Stručovský - 27.03.2016

Lucifer po osmé. A opět skvěle.

Co napsat o osmém díle série, kterou jsme tu vychválili už sedmkrát? Ti, co komiks znají, už dávno ví, že Vlk pod stromem posunul nastavenou laťku opět o trochu výš. Čtenáři, kteří s Luciferem ještě stále nepřišli do styku, by měli už opravdu začít. Pokud totiž bažíte po opravdu kvalitním fantasy komiksu a chcete si odpočinout od hrdinů v teplácích, je volba naprosto jasná. Osmý Lucifer opět disponuje kvalitním Careyho příběhem a Grossovou kresbou. Není tentokrát tak epický jako třeba Dómy ticha, spíš se nese v komornějším duchu, jako byl Exodus.

Vlk pod stromem pokračuje v rozjeté příběhové lince. Lucifer a ostatní řeší, jak zachránit univerzum, které se po odchodu Boha, rozpadá. Problémy se ale zkomplikují, protože ze stínů vystupuje staré zlo, které hodlá zničit celý svět. Objevuje se vlk ze starých bájí, který potřebuje k naplnění svých destrukčních úmyslů najít jeden strom. Neprozradím, o co se jedná, ale vězte, že oboje opět dokládá Careyho obrovskou fantazii a schopnost pracovat s nejrůznějšími světovými mýty. 

Kromě hlavního příběhu obsahuje Vlk pod stromem také dvě bonusové povídky Lilith a Neutrální půdu. Z těch dvou u mě nejvíc vedla Lilith, kterou nakreslil P. Craig Russell. Novou optikou vyprávěný příběh Lilith a její démonských dětí, který se v jistém ohledu dotýká i Lucifera.

Osmý Lucifer má prostě všechno, co na sérii máte rádi. Takže nutná povinnost pro všechny její čtenáře.

Galerii si můžete prohlédnout zde

Lucifer: Vlk pod stromem 
Mike Carey, Peter Gross
Nakladatel: Crew
Překlad: Štěpán Kopřiva 
Počet stran: 160
Cena: 499 Kč

 

Přidat komentář