SOUTĚŽ: Výsledky soutěží O Dračí řád a O dračí oko 2011 odhaleny

Článek od: Hawk - 23.07.2012

Pořadatelé soutěží O Dračí řád a O dračí oko 2011 vyhlásili jejich výsledky na Festivalu fantazie 2012 během slavnostního Večera fantazie. Z vítězství se radovaly Růžena Písková, autorka nejlepší povídky, a Kateřina Perglová s nejlepším obrazem na téma Kouzlo.


Zleva: Monika Leová, Petra Slováková, Kateřina Vitíková (přebírající cenu za Růženu Pískovou), Jitka Šenkeříková a Kateřina Perglová (foto: Kateřina Fialová)

Účastníci letošního Festivalu fantazie, kteří v sobotu navštívili tradiční Večer fantazie v chotěbořském kině, už výsledky soutěží pořádaných magazínem MFantasy znají. Během slavnostního večera vyhlásili pořadatelé pořadí první desítky soutěžících z literární soutěže O Dračí řád 2011 a první trojice autorů z výtvarné soutěže O dračí oko 2011.

První místo v druhém ročníku literární soutěže O Dračí řád získala s povídkou Času navzdory Růžena Písková. Druhá se umístila Monika Leová s povídkou nazvanou Ohnivá horečka. Třetí místo obsadila jediná slovenská povídka v první desítce Posledné želanie od Jána Gálika.

Ve výtvarné soutěži O dračí oko zabodovala u odborné poroty Kateřina Perglová se svým obrazem Osud. Druhé místo, speciální cenu Miláček davů za vítězství v čtenářské anketě (v prvním kole soutěže) a taktéž cenu Miláček redakce za vítězství v anketě redaktorů MFantasy si odnesla Jitka Šenkeříková za obraz Magic. Třetí místo vybojovala Zuzana Botková s obrazem Mladá nekromantka.

Všechny soutěžní obrazy i kompletní výsledky obou soutěží se nacházejí na stránkách MFantasy.cz, kde se budou postupně objevovat i povídky z Dračího řádu.

Přidat komentář