RECENZE: Patricia Briggs, Říční znamení (Mercedes Thompson 6)

Článek od: Lament - 24.01.2012

Tak se nám kojotka Mercy vdala. A její vyvolený je skutečně vlkodlak Adam. Dokonce si dopřávají líbánky, ovšem ne moc dlouho. Mercy má zvláštní zážitek u řeky a pak se jí zdají podivně živé sny. V temných vodách se totiž probudilo zlo a je velmi hladové.

Tentokrát už to Mercy sama nezvládne, bude potřebovat pomoc...

Svatba hned na začátku, to je věc, která člověka zaskočí. Je nepsaným pravidlem, že drsní hrdinové obojího pohlaví zůstávají svobodní. Mohou randit, mohou mít dokonce stálého partnera, ale nesmí se nechat svázat papíry. Patricia Briggs docela překvapila, že to dopustila tak brzy. Odvaha jí nechybí a chuť plavat proti proudu taky ne.

Autorka se připravila i o tenkou příběhovou linii, která se už pár dílů táhla, alespoň to tak vypadá. Myslím, že jsme byli všichni napnutí, co bude s holí, která Mercy pronásleduje. A zdá se, že nic. Ale jisté to ještě není, tak nepředbíhejme.

Říční znamení je zcela standardní pokračování. Neohromí vás, ale ani neznechutí. Jde prostě o další epizodu v životě automechaničky a kožoměnkyně. Sice málem umře, ale jistě to není poprvé ani naposledy.

Co určitě stojí za zmínku, je obrovský vývoj, kterým knihy o Mercedes Thompsonové prošly. Pamatuji si, jak z prvních dílů poměrně neorganicky čněly násilně vecpané popisy zvyků vlkodlaků nebo upírů. Patricia Briggs se úžasně vypsala, a teď už v jejích textech nenajdete jediné neuhlazené místo. Příběh plyne hladce a rychle jako dravá řeka a v budoucnu uvidíme, jestli se něco skrývá pod hladinou.

Ačkoliv už to není zábavné, opět musím vyzdvihnout obálku Daniela Dos Santose. Na našem trhu stále není žádná jiná oddychová řada, která by se pyšnila úpravou, co by jí mohly závidět i umělecky ambicióznější kolegyně.

Fanoušky Mercedes Říční znamení určitě potěší, ale rozhodně to není díl vhodný k seznámení se sérií. Přestože se něco dozvíme o Mercyině otci, je příběh ohlodán až na kost a mnoho se z něj o protagonistech nedozvíte. Takže pokud jste nováčky v tomhle světě, raději začněte některým předchozím dílem, ideálně prvním.

Říční znamení / River Marked / Briggs, Patricia
Nakladatel: Fantom Print
Překlad: Kateřina Niklová
Obálka: Daniel Dos Santos
Počet stran: 272
Rozměry: 150 x 210 mm
Provedení: hardback
Cena: 259 Kč

Přidat komentář